Ásvány ékszerek tisztítása, töltése

 Mivel a karkötők eredeti ásványokból készülnek, így színük változhat használatuk során. Fényesednek vagy mattulnak, világosodnak vagy sötétednek. Ez a gyógyító ásványok esetén természetes, épp ez jelzi, hogy az adott ásvány „dolgozik”. Éppen ezért az, hogy kinél, hogy és milyen gyorsan változik az ásvány, teljesen egyén függő.


A roppantott hegyikristály fokozottan törékeny. Így ha leejted vagy erősen odaütüd bármihez, akkor eltörik. Fontos még, hogy a hegyikristàly üvegesre fakul. Ez természetes folyamat.

Az ékszerek köztesei, medáljai fém alkatrészek, így elszíneződnek, mert a levegő hatására a bőrünk kémhatása, leginkább izzadáskor, megváltozik. Az izzadtság, a parfüm, kozmetikumok, tusfürdők, testápolók és egyéb vegyi anyagok, elszíneződést okoznak.

Vannak olyan ásványok, amit nem tisztíthatunk vízzel és nem is érheti víz, mert oldódnak alatta! A HEMATIT közéjük tartozik és az előbbiekben felsoroltak is a hematit elszíneződését okozzák.


Ásványok tisztítása:
1. Folyóvíz:
A víz semlegesíti a negatív energiákat, amit az ékszer viselése során összeszedünk, valamint termelünk. A víz erőteljes tisztítószer, és évszázadok óta használják a spirituális gyakorlatokban is, valamint a víz elemhez tartozik. Néhány percre merítsük a folyó csapvíz alá, esetleg patakba is meríthetjük, ha van a közelünkben. Ezt követően puha száraz ruhával töröld át, majd töltheted is.
FONTOS! A porózus, lyukacsos szerkezetű ásványoknak a víz alatti tisztítás roncsolhatja a szerkezetét, így ezeken nem szabad folyó víz alatt tisztítani. Ilyen ásványok például a szelenit, azurit, malachit, krizokolla, türkiz, lávakő és az amazonit.

2. Só:
A legelterjedtebb tisztítási módszer a sóval való tisztítás. A só köztudottan leszed minden negatív energiát, ezért használhatjuk mi magunk is, ha meg akarunk tisztulni a negatív energiáktól.
Tegyük tiszta jódozatlan sót, vagy jódozatlan tengeri sót egy üvegtálkába, és takarjuk le egy pamut anyaggal, erre helyezzük a kristályunkat és hagyjuk ott egy éjszakára. Sose temessük bele a sóba a gyógyító ásványt, mert egyes kövek szerkezetét károsíthatja!

3. Napfény:
Helyezzük ásványainkat naplemente idején olyan helyre, ahol kellő mennyiségben éri fény, és még a délelőtti erüs napsütés előtt tegyük őket vissza a megszokott helyükre. Ez az időtartam lehetővé teszi, hogy mind a nap tisztítő, mind a hold energetizáló hatása érvényesülni tudjon. Így tisztítva és töltve is lesz egyszerre.
FONTOS! Napfénynél óvatosan használjuk az élénk színű köveket, mint például a rózsakvarc, ametiszt, illetve a kevésbé kemény ásványokat, mint a cölesztin.

4. Barna rizs
Helyezzük ásványunkat egy tál száraz barna rizsbe, temessük be vele az ásvány ékszert, úgy hogy teljesen ellepjék a rizsszemek, majd hagyjuk benne kb 24 órán át. Ez elég hosszas módszer! Ha végeztünk a tisztítással, a felhasznált rizst azonnal dobjuk ki, mivel teljesen magába szívta a kristályunk energiáját, ezért fogyasztása nem ajánlott.
Ez a módszer kiválóan alkalmas, hogy kivezessük a negatív energiákat az ékszereinkből, ilyen ásvány például a turmalin, obszidián, de használhatjuk minden ásvány tisztítására is.

5. Tisztító ásványok használata
A feltöltéshez és tisztításhoz szükség lesz egy nagyobb ásvány tálra, vagy geódára. Ilyen célra leginkább az ametiszt geódák és a szelenit tálak, formák a megfelelőek.
Helyezzük ásványainkat közvetlenül a tálba, vagy a geódára körülbelül 24 órára. Ez a tisztítási mód bármilyen ásványhoz alkalmazható.

6. Füstölés:
Füstölővel tisztítani nemcsak ásvány ékszereinket, hanem más spirituális eszközeinket is lehet. Erről majd későbbiekben írok.
Amilyen füstölőket használhattok: zsálya, cédrus, levendula, tömjén, palo santo.
Tegyük ásvány ékszerünket egy hőálló tálba, gyújtsuk meg a füstölőnket és lágy, körkörös mozdulatokkal engedjük, hogy átjárja a füst a kristályunkat teljesen. Ha régen tisztítottad már az ékszered, hasznos ha több ideig füstölöd!


Ásványok töltése:
A legelterjedtebb töltési technika a napfénnyel való töltés. Figyeljünk arra oda, hogy csak napkelte és napnyugtakor töltsük az ásványt és maximum 1-2 órát.
A következő ásványokat tilos napfénnyel tölteni: holdkő, ametiszt, rubin-zoizit, topáz, krizopráz. Teliholdnál való töltés esetén, minden kőnek mélyebb, nyugtatóbb hatását erősítjük.
Nagyon fontos, hogy minden töltés előtt tisztítanunk is kell az ásvány karkötőket!

Más kristályokkal is tölthetjük a köveinket. A legmegfelelőbb ha hegyikristály, ametiszt vagy hematit drúzára tesszük a feltöltendő ásványunkat akár 1 napra is. A drúzák (geoda), kis üreges gömb alakot vagy tálkát formáló kristály tömörületek.

A leghatékonyabb ha Reiki energiával töltjük az ásványokat. Ehhez valamilyen Reiki beavatáson túl kell esnünk, vagy fel kell keresni egy Reiki mestert.
Én mivel Reiki energiával születtem és képeztem magam, valamint kristály gyógyász tanfolyamot végeztem, minden általam készített ékszert feltöltve, energiával ellátva küldöm el Nektek!


Amit érdemes betartani:
• Ne használd az alábbi tevékenységek közben: mosogatás, mosás, tisztítószeres takarítás. A víz és a vegyszerek károsíthatják az ékszereket.
• Az ékszert mindig az öltözködés végén, a tusfürdő, testápoló, parfüm használata után vedd fel.
• Sportolás és/vagy intenzív mozgást igénylő tevékenység során ne használd!
• Fürdés, zuhanyozás, kézmosás, úszás, szauna használat alkalmával vedd le!
• Tengerben, uszodában vagy strandon ne viseld!
• Lehetőleg dobozban vagy tasakban tárold. Növeli az élettartamot.
• Alkalmanként puha kendővel töröld át!

Csomagolás:
Az ékszereket és kiegészítőket organza tasakba teszem, vagy lezárható áttetsző "Thank you" feliratú zárható zacskóba küldöm!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése